در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)
 • نویسنده
  نوشته ها
 • #3564

  admin
  کلید دار

  معرفی نرم افزار Ansys-Cfx

  دینامیک سیالات محاسباتی، یکی از روش های پیشرفته تحلیل عددی سیالات است. از این روش که در آن معادلات سیال، به روش عددی تحلیل می گردد، می توان به عنوان یک آزمایشگاه مجازی سیالات استفاده نمود. با این وجود نرم افزارهای ارائه شده در این زمینه با توجه به گستردگی علم سیالات از محدودیت های زیادی برخوردار می باشند. نرم افزار ANSYS CFX یکی از نرم افزارهای سرآمد در زمینه ی تحلیل CFD می باشد و با توجه به محیط کاربرپسند و ارتباط راحت آن با نرم افزارهای مدل سازی، طرفداران زیادی در محافل دانشگاهی و صنعتی پیدا کرده است.

  برای انجام مدل سازی و مش زدن می توان از نرم افزار ANSYS WORKBENCH استفاده کرد. لینک های قوی ANSYS WORKBENCH و قدرت MESHING این نرم افزار منحصر به فرد بوده و دیگر نرم افزارهای CFD دارای چنین قابلیت هایی نمی باشند. از آنجا که زبان برنامه نویسی ANSYS توسط برنامه FORTRAN انجام شده، این نرم افزار این قابلیت را برای کاربران ایجاد کرده است تا در محیط نرم افزار با استفاده از یک زبان برنامه نویسی منطبق بر FORTRAN بسیاری از محدودیت های موجود در CFD را برطرف کنند. از جمله قابلیت های مهم و قابل ذکر این نرم افزار MESH MOTION می باشد. که با ایجاد حرکت در مش ، تحلیل سیالاتی مدل های متحرک را ایجاد کرده است.

  سوالات خود را در خصوص نرم افزار Ansys-CFX اینجا بپرسید.

   

  #4913

  morteza
  مشارکت کننده

  با سلام، من می خواهم از مواد IAPWS برای شبیه سازی اختلاف فاز در یک میکرو کانال استفاده کنم. اما همیشه خطای فشار مطلق ظاهر می شود. راهکار شما چیست؟

در حال نمایش 2 نوشته - 1 تا 2 (از کل 2)

شما برای پاسخ به این موضوع باید وارد سایت شوید.